שיש מתמיד ומעולם, היה נחשב לנו כ-משהו, שהוא יחסית – יוקרתי, אצילי ומכובד מאוד, במיוחד למשפחות שאוהבת יופי וטוב. שיש רגיל, לא נראה כמו שיש ש-יש אצל חברים או חברות, או אחיות במטבח שלהם, זה צריך לעבור ליטוש לפני-כן. ליטוש שיש הופך את כל השיש, למשהו יוקרתי, משהו טוב באמת, ויוקרתי.
ריצוף של שיש, נותן לרצפה מין זוהר שכזה, שיש במטבח, נותן למטבח, מין תחושה של בית יוקרתי ואצילי, ממש כמו אצל המלכים של פעם, וככה באמת אפשר להרגיש כמו מלכים כשאתם מרוצים.

ליטוש שיש היא הדרך הכמעט יחידה להחזיר את השיש, למראהו הראשוני והיפה, לפני שעבר את כל הדבר שעבר, כגון: שבירות, נפילות, לכלוך ועוד. מהותה של המילה ליטוש, היא שפשוף וקרצוף של הדבר, למשל, כמו ליטושו של הכישרון שלכם, אתם מלטשים אותו עוד ועוד, עד שאתם מגיעים לחלק שאתם כבר סיימתם ללטש ואתם צריכים להגיע לשלב, שבו אתם צריכים להשתמש בכשרון שלכם. כעיקרון, ככה זה לא ממש כמו ליטוש שיש, זה קצת אחרת.

ליטוש שיש, זה דומה, מלטשים אותו עד שהוא יהיה יפה וטוב באמת לכדי שימוש, אך יש עוד תהליך בליטוש. מנסים להחזיר אותו למצב הטבעי והראשוני שלו, עם כל התוספות שהיו לו בהתחלה אך נאבדו על הדרך, כמובן שזאת לא עבודה קלה. יש צורך לשבת כמה שעות ללטש שיש, בכדי שבאמת ייצא טוב, ומוכן לשימוש.
מה שעוד שונה בין ליטוש כישרון לשיש, שכישרון לוקח כמה שנים, אבל שיש לוקח כמה ימים, של עבודה טובה.

מה שעוד דומה בניהם, שיש צורך להשקיע מאוד בשביל להגיע לתוצאה טובה ואיכותית. כמובן שכל הזוהר של השיש, וכל הטוב והטוב שיש בו, מגיע כמובן רק ממצבו הראשוני, לא ממצבו הנוכחי. מצבו הנוכחי נראה יפה, זוהר, ולכן, הוא נותן מראה של יוקרתיות ואצילות.

אבל זאת גם לא עבודה קלה, יש צורך של ניסיון של שנים, בכדי להגיע כמה שיותר קרוב למצבו הראשוני של השיש. חושבים שאתם יכולים לעשות את זה? טעיתם, זה ממש לא פשוט, לא לוקחים פה סיכונים. בשביל לא לקחת סיכונים ולקחת חברה באמת טובה, כמובן שיש אותנו.